сряда, 13 ноември 2013 г.

ПРЕЗЕНТАЦИЯ – ЧАСТ ВТОРА

Хората, които имат постоянен контакт с компютърна техника, се разболяват с честота 10-15 пъти по-голяма от другите от рак. В бременни жени, които стоят в близост до компютъра 20 часа седмично, числото на спонтанните аборти в първите месеци е много по-голямо от тези, които работят далеч от тях.


Безобидните наглед електронни игри, предивикват у децата заболявания на нервната система /синдром на намалените знания, атаксия, атро-мио-невропатии/, вегетативно-съдови дистрофии, ендокринопатии, вторични имунодефицитни състояния, повишава риска от заболяване от левкоза.

Черепа и главния мозък на човека при разговор по мобилен телефон поглъщат от 10.8% до 98%  от излъчваната енергия от него и това води до дестабилизация на костните пластини и локално води до прегряване на тъканите и клетките на мозъка,изменение на биолектрическата активност на различните регулативни структури на главния  мозък, повишава риска от онкологични заболявания.

Резултата, рекцията на адаптация  е тясно свързан с баланса на енергоинформационните процеси в организма. Организма получава информация, за изменените условия на  съществуващите пътища за стимулация от външни раздразнители /химически, физически и др./, рецепторния апарат на очите, устна кухина, уши, нос, слизестата обвивка на жлъчно-чревния тракт и разбира се кожата.

Получената интегративна сензорирана /рецепторна/ системна информация от организма за постоянна заплаха на вътрешната среда, закодирана в особени нервни електрически импулси, постъпва в централната структура на мозъка, обработва се, след което взема решение за участие в работата на този или онзи орган и тяхната съвместна дейност / създаване на функционална система/ за приспособление на организма към всеки външен дразнител.

Принципен е този факт, че в отношенията на организма с обкръжаващата среда съществуват три тактики в отговор на постоянната заплаха, три способа на адаптация./ Гансу и Сел/
Към тях се отнася синтоксичен способ, който игнорира външните раздразнители и прави опит да съществува с тях, не реагира, не напада, при това изменение на обмяната на веществата и другите функции на организма, организма е принуден да свикне с всеки раздразнител, с всички условия на съществуване /най-простия пример е алкохолната и наркотична зависимост/.

Втория тип реакции за адаптация кататоксичен, той води борба, във всеки организъм започва образуването на хормони от типа на адреналина, нервната система преминава в състояние на стрес, тревога, напрежение поради предстоящата схватка, рязко се увеличава загубата на енергия /например: остри инфекциозни заболявания, психоемоционален стрес и други/.

Третия способ се отнася до приспособената реакция на бягство, без опити да се адаптира или да неутрализира или унищожи вредните фактори.

Всеки от тези способи води до определена загуба на енергийния запас на организма.